FIS Imatran Kylpylähiihdot

Tulokset

Tuloste on valmis 11:41:45
Kilpailun sarjat: NYL; N20; N18; MYL; M20; M18
SijoitusKilpailijan numeroKilpailijan nimiSeuran nimiMaa/Piiri/luokkaKilpailijan loppuaikaEro voittajaan
NYL Naiset 5 km P, tilanne
1. 22Mariel Merlii PullesKarupesa TeamEST15:19.6
2. 10Nea KatajalaKymin KoskenpojatFIN15:22.6   3.0
3. 16Merja EronenJoroisten UrheilijatFIN15:37.2   17.6
4. 23Laura KarkkulainenKontiolahden UrheilijatFIN15:45.3   25.7
5. 21Eeva AhervoVantaan HiihtoseuraFIN15:50.3   30.7
6. 18Marja-Terttu RepoLahden HiihtoseuraFIN15:59.2   39.6
7. 19Katya GalstyanNational TeamARM16:03.5   43.9
8. 7Silja TarvonenKangasniemen KalskeFIN16:04.3   44.7
9. 14Vilma JylhäSavonlinnan HiihtoseuraFIN16:10.9   51.3
10. 15Hanna VarjusImatran UrheilijatFIN16:16.3   56.7
11. 20Aira-Maarit MantsinenVantaan HiihtoseuraFIN16:25.3   1:05.7
12. 8Mari LindströmImatran UrheilijatFIN16:38.3   1:18.7
13. 17Sarah Slattery AUS17:39.9   2:20.3
14. 13Essi LievonenHollolan Urheilijat -46FIN18:04.3   2:44.7
15. 11Janette MäkiKarinaisten KuntoFIN18:17.1   2:57.5
DNF 9Anni AhonenImatran UrheilijatFIN
DNF 6Katariina HämäläinenMikkelin HiihtäjätFIN
DNS 5Tatiana LarionovaLahden HiihtoseuraFIN
DNS 12Emma JyrkinenImatran UrheilijatFIN
DNS 24Chika KobayashiWaseda Unv.JPN
Sarjaluettelo
N20 Naiset 20 vuotta 5 km P, tilanne
1. 40Rin SobueIiyama High SchoolJPN15:13.9
2. 29Siiri SaaloKeravan UrheilijatFIN15:47.7   33.8
3. 39Riina PerkiöVantaan HiihtoseuraFIN16:03.6   49.7
4. 37Aveli UustaluAlutaguse SkiclubEST16:32.7   1:18.8
5. 36Katariina NeuvonenMikkelin HiihtäjätFIN16:50.2   1:36.3
6. 34Viivi VarjusSki JyväskyläFIN17:14.1   2:00.2
7. 38Anniina NeuvonenMikkelin HiihtäjätFIN17:25.6   2:11.7
8. 35Tiia KauppinenSavonlinnan HiihtoseuraFIN17:34.3   2:20.4
9. 30Oona SydänmaaAnjalan LiittoFIN17:48.6   2:34.7
10. 31Noora KoskelainenVantaan HiihtoseuraFIN18:07.5   2:53.6
11. 28Moona-Susanna HavulaPyhäselän UrheilijatFIN18:25.7   3:11.8
12. 32Iisa VarisJuvan UrheilijatFIN18:41.9   3:28.0
DNS 33Sara UrpalainenVehkalahden VeikotFIN
Sarjaluettelo
N18 Naiset 18 vuotta 5 km P, tilanne
1. 57Siiri KaijansinkkoLappeen RientoFIN15:38.1
2. 58Sara NiittyviitaKouvolan HiihtoseuraFIN15:44.7   6.6
3. 56Nina VänskäRantasalmen UrheilijatFIN15:57.1   19.0
4. 59Nodoka TochitaniHokkaido Otoineppu Art Craft HighJPN16:06.1   28.0
5. 43Johanna Udras1Voru Ski clubEST16:08.3   30.2
6. 50Ekaterina Chayka RUS16:29.3   51.2
7. 49Laura KankkunenKeravan UrheilijatFIN16:29.4   51.3
8. 48Anastasiya Stepanova RUS16:47.8   1:09.7
9. 55Brita PeernaCfc Sports ClubEST17:11.1   1:33.0
10. 53Anni JalakasRR SkiclubEST17:46.9   2:08.8
11. 52Sandra DidvigCfc Sports ClubEST18:08.3   2:30.2
12. 44Laura LaanRR SkiclubEST18:20.8   2:42.7
13. 51Emilia SilkkolaRautalammin UrheilijatFIN18:30.7   2:52.6
14. 54Aiki JalakasRR SkiclubEST19:33.5   3:55.4
15. 45Karoliina TonissonRR SkiclubEST20:03.5   4:25.4
DNS 46Elena JyrkinenImatran UrheilijatFIN
DNS 47Elisa MattilaKouvolan HiihtoseuraFIN
Sarjaluettelo
MYL Miehet 10 km P, tilanne
1. 99Akihito UdaT.A.C. Ski TeamJPN26:42.2
2. 86Ville AhonenImatran UrheilijatFIN27:12.6   30.4
3. 97Mikko KuuselaVantaan HiihtoseuraFIN27:24.7   42.5
4. 96Tadevos PoghosyanAshocq Cross-Country SchoolARM27:25.8   43.6
5. 90Topi HuttunenMikkelin HiihtäjätFIN27:26.3   44.1
6.100Waltteri VinkanharjuVantaan HiihtoseuraFIN27:37.7   55.5
7. 89Matias HeinonenEspoon HiihtoseuraFIN27:38.9   56.7
8. 88Vili HämäläinenMikkelin HiihtäjätFIN27:41.5   59.3
9. 73Juho MuhonenJämsänkosken IlvesFIN27:53.0   1:10.8
10. 91Ville HapponenKiteen UrheilijatFIN28:00.9   1:18.7
11. 92Jussi KarkkulainenKontiolahden UrheilijatFIN28:02.4   1:20.2
12. 98Olli AhonenImatran UrheilijatFIN28:02.7   1:20.5
13. 94Teemu PöntinenKuusamon Erä-VeikotFIN28:06.2   1:24.0
14. 80Tomi MikkonenImatran UrheilijatFIN28:06.8   1:24.6
15. 87Lauri-Aleksi LaitinenMikkelin HiihtäjätFIN28:12.9   1:30.7
16. 76Jonas NordströmIF Sibbo-VargarnaFIN28:23.5   1:41.3
17. 85Tero TurunenKeravan UrheilijatFIN28:28.8   1:46.6
18. 93Vilho MoilanenVantaan HiihtoseuraFIN28:30.3   1:48.1
19. 82Miika HeikkiläEspoon HiihtoseuraFIN29:04.8   2:22.6
20. 71Jarkko SinkkonenImatran UrheilijatFIN29:08.7   2:26.5
21. 79Jussi TauriainenMikkelin HiihtäjätFIN29:22.2   2:40.0
22. 81Risto VaherSkiclub JouluEST29:23.2   2:41.0
23. 83Juho NeuvonenMikkelin HiihtäjätFIN29:24.2   2:42.0
24. 78Arttu NymanAnjalan LiittoFIN29:31.4   2:49.2
25. 67Benjamin HolmgrenIF Sibbo-VargarnaFIN29:44.7   3:02.5
26. 95Antti HonkimaaPuijon HiihtoseuraFIN29:55.9   3:13.7
27. 74Juha HyyryläinenMikkelin HiihtäjätFIN30:04.3   3:22.1
28. 69Jari TurtiainenSavonlinnan HiihtoseuraFIN30:08.0   3:25.8
29. 70Juuso HämäläinenVehkalahden VeikotFIN30:22.1   3:39.9
30. 72Arman MatinyanVanadzor Athletic And Winter SportsARM30:41.4   3:59.2
31. 64Aku HietaharjuIlmajoen KisailijatFIN31:44.9   5:02.7
32. 68Lauri NiemiLappeen RientoFIN33:18.1   6:35.9
33. 66Roni Aleksander ZeinDownhillsLBN38:16.9   11:34.7
DNF 75Wilhelm StenbackaIF Sibbo-VargarnaFIN
DNS 84Ville MaunukselaEspoon HiihtoseuraFIN
DNS 65Andrei LarionovLahden HiihtoseuraFIN
DNS 77Martin NassarViljandi SkiclubEST
Sarjaluettelo
M20 Miehet 20 vuotta 10 km P, tilanne
1.120Haruki YamashitaWaseda Unv.JPN26:54.2
2.117Yusei TonozukaNihon Unv.JPN27:01.7   7.5
3.119Mikayel MikayelyanAshocq Cross-Country SchoolARM27:32.5   38.3
4.118Martin HIMMAKarupesa TeamEST27:35.3   41.1
5.112Vane VahkAlutaguse SkiclubEST28:24.8   1:30.6
6.116Christopher KALEVCfc Sports ClubEST28:38.4   1:44.2
7.113Ryo HiroseOyama High SchoolJPN28:39.5   1:45.3
8.115Nico BennertKuusamon Erä-VeikotFIN29:06.0   2:11.8
9.110Kaspar KrauvarkAlutaguse SkiclubEST29:31.7   2:37.5
10.114Art Kristjan OLESKVoru SkiclubEST29:41.3   2:47.1
11.107Joonas SinkkonenImatran UrheilijatFIN29:50.2   2:56.0
12.106Pyry MattilaKouvolan HiihtoseuraFIN30:27.0   3:32.8
13.108Joakim NordströmIF Sibbo-VargarnaFIN31:17.6   4:23.4
14.111Onni LuostarinenLiperin HiihtoseuraFIN31:17.9   4:23.7
DNF109Mikael RovioImatran UrheilijatFIN
Sarjaluettelo
M18 Miehet 18 vuotta 10 km P, tilanne
1.126Olli-Pekka LaitilaVehkalahden VeikotFIN28:14.4
2.129Ivan Alisov RUS29:49.3   1:34.9
3.143Koya YumotoNakano Rissikan High SchoolJPN29:50.5   1:36.1
4.139Kaspar PaarsonCfc Sports ClubEST30:28.4   2:14.0
5.140Jesse PiiroinenLiperin HiihtoseuraFIN30:35.7   2:21.3
6.141Lauri AaltonenKouvolan HiihtoseuraFIN31:01.3   2:46.9
7.142Tauri KaasikTartu Valla spordikoolEST31:02.9   2:48.5
8.134Juho RepoSimpeleen UrheilijatFIN31:17.2   3:02.8
9.137Aron OttRR SkiclubEST32:12.6   3:58.2
10.131Jasper SaarinenLahden HiihtoseuraFIN32:16.9   4:02.5
11.130Paavo PakarinenLiperin HiihtoseuraFIN32:45.4   4:31.0
12.127Uku LeipaluCfc Sports ClubEST33:34.1   5:19.7
13.132Geir PukkCfc Sports ClubEST34:36.2   6:21.8
14.125Rico RohiRR SkiclubEST35:29.2   7:14.8
DNS136Danny-Rocco AntonAlutaguse SkiclubEST
DNS138Aleksander PajuriCfc Sports ClubEST
DNS133Sviataslau Zaichanka BEL
DNS135Ivan Badrytski BEL
DNS128Hendrik PetersonSkiclub JouluEST
Sarjaluettelo