FIS Imatran hiihdot

Tulokset 16.12.2018

Tuloste on valmis 12:34:27

Kilpailun sarjat: NYL; N20; N18; MYL; M20; M18

NYL Naiset 5 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Maa 2.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 19Rebecca ImmonenNastolan NasevaFIN6:10.5 (1.)12:31.5
2. 21Maija HakalaHämeenlinnan HiihtoseuraFIN6:11.3 (2.)12:31.9   0.4
3. 16Mariel Merlii PullesVantaan HiihtoseuraEST6:15.4 (4.)12:44.7   13.2
4. 20Valentyna Kaminska UKR6:12.7 (3.)12:50.6   19.1
5. 11Vilma JylhäSavonlinnan HiihtoseuraFIN6:16.6 (5.)12:53.0   21.5
6. 17Laura KarkkulainenKontiolahden UrheilijatFIN6:32.2 (6.)13:12.3   40.8
7. 10Anita KirvesniemiSki JyväskyläFIN6:38.2 (9.)13:13.8   42.3
8. 15Ida MeriläinenSki JyväskyläFIN6:34.5 (7.)13:22.7   51.2
9. 5Silja TarvonenKangasniemen KalskeFIN6:37.9 (8.)13:31.8   1:00.3
10. 14Marja-Terttu RepoLahden HiihtoseuraFIN6:38.6 (10.)13:41.2   1:09.7
11. 4Maria PaateroOulun HiihtoseuraFIN6:44.9 (12.)13:46.0   1:14.5
12. 13Anni KaipainenRantasalmen UrheilijatFIN6:38.9 (11.)13:50.3   1:18.8
13. 12Laura NurminenKeravan UrheilijatFIN6:47.8 (15.)13:52.3   1:20.8
14. 18Jenni RaivioSki JyväskyläFIN6:44.9 (12.)13:52.8   1:21.3
15. 9Emma JyrkinenImatran UrheilijatFIN6:47.4 (14.)13:54.0   1:22.5
16. 22Yuliia Krol UKR7:03.3 (17.)14:06.3   1:34.8
17. 8Netta TuhkanenRantasalmen UrheilijatFIN7:01.2 (16.)14:11.9   1:40.4
18. 7Janette MäkiKarinaisten KuntoFIN7:21.7 (18.)15:02.0   2:30.5
DNS 6Anni AhonenImatran UrheilijatFIN
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Maa 2.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 66Josefiina BöökKarihaaran VisaFIN6:17.4 (1.)12:52.3
2. 65Rebecca EhrnroothEspoon HiihtoseuraFIN6:24.8 (2.)12:55.4   3.1
3. 51Ella HimankaKalajoen JunkkaritFIN6:32.8 (3.)13:16.7   24.4
4. 58Hanna RayIK FalkenFIN6:38.4 (8.)13:18.9   26.6
5. 67Jasmin KähäräMikkelin HiihtäjätFIN6:33.7 (4.)13:26.3   34.0
6. 48Linnea HalonenIF FemmanFIN6:37.6 (7.)13:26.4   34.1
7. 39Siiri SaaloKeravan UrheilijatFIN6:36.9 (6.)13:28.3   36.0
8. 37Katariina NeuvonenMikkelin HiihtäjätFIN6:39.4 (10.)13:38.7   46.4
9. 54Anne PenttiläVehkalahden VeikotFIN6:42.5 (12.)13:39.0   46.7
10. 63Ida HaapalaEspoon HiihtoseuraFIN6:38.5 (9.)13:39.8   47.5
11. 41Aveli UustaluAlutaguse SkiclubEST6:33.8 (5.)13:41.2   48.9
12. 61Noora TivinenMikkelin HiihtäjätFIN6:43.6 (15.)13:43.3   51.0
13. 59Tiia OlkkonenHaapajärven KiilatFIN6:43.5 (13.)13:46.8   54.5
14. 57Eveliina ToivanenKarihaaran VisaFIN6:43.5 (13.)13:46.9   54.6
15. 49Sandra JordmanNORRVALLA SKI TEAMFIN6:39.4 (10.)13:53.4   1:01.1
16. 47Vilja KauranenEspoon HiihtoseuraFIN6:52.8 (21.)13:57.4   1:05.1
17. 43Reetta SilvastiPuijon HiihtoseuraFIN6:51.6 (20.)14:00.5   1:08.2
18. 42Elina TikkanenKarihaaran VisaFIN6:54.0 (23.)14:04.2   1:11.9
19. 56Sonja KatajamäkiIK FalkenFIN6:46.4 (17.)14:04.6   1:12.3
20. 64Annu PylkkänenSki JyväskyläFIN6:45.5 (16.)14:05.3   1:13.0
21. 28Merilin JurisaarAmbla SportclubEST6:49.3 (19.)14:06.8   1:14.5
22. 50Anni-Sofia AnkkuriSeinäjoen HiihtoseuraFIN6:55.2 (25.)14:07.7   1:15.4
23. 36Tiia KauppinenSavonlinnan HiihtoseuraFIN6:53.5 (22.)14:07.7   1:15.4
24. 30Iiris MoisioPuijon HiihtoseuraFIN6:47.8 (18.)14:07.8   1:15.5
25. 44Anniina NeuvonenMikkelin HiihtäjätFIN6:54.2 (24.)14:19.5   1:27.2
26. 62Jonna PakolaKosken KaikuFIN7:00.6 (26.)14:19.8   1:27.5
27. 35Elin BjörkIK FalkenFIN7:08.1 (30.)14:21.5   1:29.2
28. 32Viivi VarjusSki JyväskyläFIN7:03.6 (28.)14:27.7   1:35.4
29. 33Marika AhoSki JyväskyläFIN7:01.8 (27.)14:36.3   1:44.0
30. 38Minerva KarppanenKiteen UrheilijatFIN7:09.0 (31.)14:46.7   1:54.4
31. 52Ronja LinnaSki JyväskyläFIN7:14.0 (32.)14:50.5   1:58.2
32. 40Bettina WikströmPerniön UrheilijatFIN7:18.5 (33.)14:53.4   2:01.1
33. 34Hanna-Sofia KarhulaMikkelin HiihtäjätFIN7:18.6 (34.)14:59.4   2:07.1
34. 45Jemina BöökKarihaaran VisaFIN7:06.4 (29.)15:00.9   2:08.6
35. 46Saana VuolleSeinäjoen HiihtoseuraFIN7:19.0 (35.)15:05.3   2:13.0
36. 26Saija TaattolaNilsiän NujakkaFIN7:19.1 (36.)15:10.7   2:18.4
37. 27Amanda SaariTampereen PyrintöFIN7:21.6 (37.)15:11.1   2:18.8
38. 29Sara UrpalainenVehkalahden VeikotFIN7:39.2 (38.)15:43.5   2:51.2
DNS 31Amanda NyforsIF BraheFIN
DNS 53Riina PerkiöVantaan HiihtoseuraFIN
DNS 55Tuuli LiukkonenJoutsan PommiFIN
DNS 60Ella AnttolaKarihaaran VisaFIN
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Maa 2.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 90Kaidy KaasikuAmbla SportclubEST6:18.5 (1.)13:02.6
2. 89Hilla NiemeläIkaalisten UrheilijatFIN6:32.8 (3.)13:11.9   9.3
3. 91Siiri KaijansinkkoLappeen RientoFIN6:31.8 (2.)13:18.3   15.7
4. 86Keidy KaasikuAmbla SportclubEST6:33.1 (4.)13:23.3   20.7
5. 76Julia JunkkalaKankaantaan KisaFIN6:41.7 (7.)13:33.2   30.6
6. 92Sara NiittyviitaKouvolan HiihtoseuraFIN6:43.9 (8.)13:36.5   33.9
7. 73Lotta KurttilaLiperin HiihtoseuraFIN6:35.3 (5.)13:37.2   34.6
8. 72Sonja LeinamoValkeakosken HakaFIN6:38.0 (6.)13:39.6   37.0
9. 85Roosa RiikolaYlikiimingin NuijamiehetFIN6:49.3 (10.)13:45.0   42.4
10. 87Anni-Maija LaurikainenKarihaaran VisaFIN6:45.5 (9.)13:59.2   56.6
11. 74Laura KankkunenKeravan UrheilijatFIN6:57.7 (13.)14:06.2   1:03.6
12. 82Jonna VesteniusKarihaaran VisaFIN7:06.0 (18.)14:12.9   1:10.3
13. 71Nea KytäjäValkeakosken HakaFIN6:56.9 (12.)14:13.7   1:11.1
14. 77Hannah SmartPaltamon UrheilijatFIN6:55.5 (11.)14:16.3   1:13.7
15. 84Vilma TuominenTampereen PyrintöFIN7:02.7 (15.)14:17.9   1:15.3
16. 78Iitu VuormaLiperin HiihtoseuraFIN7:00.5 (14.)14:20.4   1:17.8
17. 88Roosa VantaalaLahden HiihtoseuraFIN7:07.4 (19.)14:28.6   1:26.0
18. 79Veera KontkanenLiperin HiihtoseuraFIN7:04.5 (17.)14:31.6   1:29.0
19. 83Rebecca LönnqvistBorgå AkillesFIN7:03.7 (16.)14:37.9   1:35.3
20. 75Elisa MattilaKouvolan HiihtoseuraFIN7:07.8 (20.)14:54.0   1:51.4
21. 80Taru VuorinenEspoon HiihtoseuraFIN7:32.1 (21.)15:28.0   2:25.4
DNS 81Venla RantalaVehkalahden VeikotFIN
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Maa 2.50 km(Sij.) 5.00 km(Sij.) 7.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1.134Joel IkonenPyhäjärven PohtiFIN5:28.5 (1.)11:10.0 (1.)16:57.2 (1.)22:39.0
2.122Vili HämäläinenMikkelin HiihtäjätFIN5:32.3 (3.)11:26.6 (2.)17:16.8 (2.)23:09.1   30.1
3.133Santeri ErolaEspoon HiihtoseuraFIN5:38.2 (5.)11:37.6 (5.)17:29.0 (3.)23:28.6   49.6
4.101Eero HirvonenJyväskylän HiihtoseuraFIN5:31.7 (2.)11:38.9 (7.)17:43.2 (9.)23:31.1   52.1
4.117Vesa KallioImatran UrheilijatFIN5:40.3 (9.)11:37.0 (4.)17:35.4 (4.)23:31.1   52.1
6.103Ilkka HerolaPuijon HiihtoseuraFIN5:39.2 (8.)11:41.2 (11.)17:42.0 (8.)23:33.6   54.6
7.130Antero HonkimaaPuijon HiihtoseuraFIN5:42.1 (11.)11:40.3 (8.)17:38.9 (6.)23:35.7   56.7
8.128Jussi KarkkulainenKontiolahden UrheilijatFIN5:39.1 (7.)11:35.7 (3.)17:37.2 (5.)23:42.5   1:03.5
9.132Remi LindholmIF MinkenFIN5:35.3 (4.)11:37.6 (5.)17:41.8 (7.)23:42.9   1:03.9
10.135Andrii Orlyk UKR5:45.5 (14.)11:43.4 (12.)17:49.1 (10.)23:44.1   1:05.1
11.112Jussi TauriainenMikkelin HiihtäjätFIN5:44.0 (13.)11:40.3 (8.)17:50.9 (11.)23:56.6   1:17.6
12.129Vilho MoilanenVantaan HiihtoseuraFIN5:52.7 (16.)12:02.2 (16.)18:07.9 (15.)24:05.6   1:26.6
13.123Topi HuttunenMikkelin HiihtäjätFIN5:38.9 (6.)11:50.9 (14.)18:03.5 (14.)24:05.6   1:26.6
14.116Juho NeuvonenMikkelin HiihtäjätFIN - (-) - (-) - (-)24:05.6   1:26.6
15.127Elmeri ToivanenKouvolan HiihtoseuraFIN5:42.6 (12.)11:40.4 (10.)17:54.2 (12.)24:07.8   1:28.8
16.110Jeremias LipsanenMikkelin HiihtäjätFIN5:46.2 (15.)11:46.9 (13.)18:02.4 (13.)24:19.4   1:40.4
17.126Joachim GustafssonIF FemmanFIN5:56.1 (18.)12:10.9 (18.)18:24.6 (18.)24:31.0   1:52.0
18.124Petri TorvinenLiperin HiihtoseuraFIN5:40.3 (9.)11:53.3 (15.)18:18.1 (16.)24:36.1   1:57.1
19.109Jarkko SinkkonenImatran UrheilijatFIN5:57.7 (20.)12:13.2 (19.)18:32.8 (19.)24:43.7   2:04.7
20.131Jani SimolaValkealan KajoFIN5:52.7 (16.)12:06.8 (17.)18:23.6 (17.)24:46.8   2:07.8
21.125Ville HapponenKiteen UrheilijatFIN6:00.0 (24.)12:19.7 (20.)18:40.2 (20.)24:53.0   2:14.0
22.121Lauri-Aleksi LaitinenMikkelin HiihtäjätFIN6:01.6 (27.)12:32.2 (28.)18:43.0 (21.)24:59.6   2:20.6
23.113Henri ErkkiläVantaan HiihtoseuraFIN5:57.5 (19.)12:20.3 (21.)18:48.7 (22.)25:10.3   2:31.3
24.104Miska TervalaHollolan Urheilijat -46FIN5:59.6 (23.)12:22.7 (22.)18:51.6 (23.)25:12.5   2:33.5
25.111Arttu NymanAnjalan LiittoFIN6:09.9 (30.)12:29.0 (25.)18:57.5 (25.)25:13.2   2:34.2
26.108Juuso HämäläinenVehkalahden VeikotFIN5:58.9 (22.)12:26.4 (23.)18:56.4 (24.)25:17.1   2:38.1
27.118Santtu NymanAnjalan LiittoFIN6:06.6 (29.)12:33.4 (29.)19:01.5 (28.)25:18.7   2:39.7
28.102Antti KosonenImatran UrheilijatFIN6:00.2 (25.)12:30.9 (27.)18:59.4 (26.)25:29.7   2:50.7
29.115Frans VainikkaHollolan Urheilijat -46FIN6:00.2 (25.)12:28.7 (24.)19:00.3 (27.)25:31.2   2:52.2
30.114Roope HaapakangasPyhäjärven PohtiFIN5:58.8 (21.)12:29.2 (26.)19:06.1 (29.)25:36.6   2:57.6
31.107Jari TurtiainenSavonlinnan HiihtoseuraFIN6:02.5 (28.)12:53.5 (30.)19:51.4 (30.)26:46.6   4:07.6
32.105Roni Aleksander ZeinDownhillsLBN7:09.7 (31.)14:37.5 (31.)22:22.9 (31.)29:59.0   7:20.0
DNS106Lauri NiemiLappeen RientoFIN
DNS119Niklas PeltoniemiTeuvan RivakkaFIN
DNS120Ville AhonenImatran UrheilijatFIN
DNS136Oleksii Krasovskyi UKR
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Maa 2.50 km(Sij.) 5.00 km(Sij.) 7.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1.178Miska PoikkimäkiVuokatti Ski Team KainuuFIN5:24.1 (1.)11:05.2 (1.)16:44.7 (1.)22:25.8
2.163Martin HimmaKarupesa TeamEST5:37.0 (8.)11:29.6 (5.)17:18.7 (3.)22:59.3   33.5
3.186Arsi RuuskanenSiilinjärven HiihtoseuraFIN5:38.3 (10.)11:26.6 (3.)17:19.8 (4.)23:10.3   44.5
4.189Oskari HökkäMetsä-Veikot 85FIN5:35.0 (4.)11:14.6 (2.)17:13.6 (2.)23:16.7   50.9
5.192Petteri KoivistoKuhmo-SkiFIN5:34.4 (3.)11:27.6 (4.)17:25.3 (5.)23:20.9   55.1
6.184Leo RantahalvariSkiteam 105FIN5:37.5 (9.)11:33.9 (8.)17:34.5 (8.)23:25.7   59.9
7.142Olli-Pekka LaitilaVehkalahden VeikotFIN5:44.0 (14.)11:40.8 (10.)17:38.1 (9.)23:32.9   1:07.1
8.190Emil LiekariKouvolan HiihtoseuraFIN5:35.0 (4.)11:36.3 (9.)17:39.1 (10.)23:33.9   1:08.1
9.187Kalle ParantainenVantaan HiihtoseuraFIN5:35.0 (4.)11:31.3 (6.)17:33.6 (7.)23:34.0   1:08.2
10.180Wiljam MattilaKeravan UrheilijatFIN5:32.5 (2.)11:32.3 (7.)17:33.3 (6.)23:40.6   1:14.8
11.139Christopher KalevSportclub CfcEST5:42.9 (13.)11:44.1 (12.)17:50.5 (11.)23:51.0   1:25.2
12.176Tino StenmanYlöjärven RyhtiFIN5:46.4 (20.)11:51.3 (17.)17:50.9 (12.)23:57.5   1:31.7
13.183Onni RantahalvariSkiteam 105FIN5:49.9 (26.)11:56.6 (19.)18:05.1 (18.)23:57.8   1:32.0
14.149Eetu KurkikangasTammelan RyskeFIN5:45.1 (16.)11:48.5 (13.)18:00.7 (15.)24:04.4   1:38.6
15.177Nico BennertKuusamon Erä-VeikotFIN5:45.3 (17.)11:50.1 (15.)17:55.2 (13.)24:07.0   1:41.2
16.179Johannes VuorelaIF MinkenFIN5:47.0 (21.)11:54.8 (18.)18:03.9 (16.)24:10.2   1:44.4
17.182Eelis ValikainenKalajoen JunkkaritFIN5:41.0 (11.)11:49.0 (14.)17:59.3 (14.)24:12.1   1:46.3
18.143Lari LaineKankaantaan KisaFIN5:44.8 (15.)11:50.2 (16.)18:04.2 (17.)24:12.1   1:46.3
19.169Jarmo KaasikuAmbla SportclubEST5:36.2 (7.)11:42.7 (11.)18:05.4 (19.)24:21.3   1:55.5
20.181Tomi SantasaloJämin JänneFIN5:41.8 (12.)11:59.0 (21.)18:12.1 (21.)24:24.1   1:58.3
21.191Yan Kostruba UKR5:47.1 (22.)11:57.4 (20.)18:06.1 (20.)24:25.6   1:59.8
22.175Kevin LindholmIF MinkenFIN5:55.5 (30.)12:15.3 (29.)18:24.8 (24.)24:34.6   2:08.8
23.165Alex SvartsjöIF FemmanFIN5:59.2 (33.)12:07.9 (26.)18:25.8 (25.)24:34.8   2:09.0
24.174Markus KasanenLiperin HiihtoseuraFIN5:52.1 (28.)12:04.4 (24.)18:23.9 (23.)24:37.7   2:11.9
25.141Robin SundstenIF FemmanFIN5:45.4 (18.)11:59.8 (22.)18:17.9 (22.)24:41.0   2:15.2
26.173Tomi KyrönlahtiJämsänkosken IlvesFIN5:47.8 (23.)12:05.7 (25.)18:30.3 (26.)24:47.7   2:21.9
27.160Ilmari SaarinenEspoon HiihtoseuraFIN5:59.1 (32.)12:19.0 (31.)18:41.2 (28.)24:57.1   2:31.3
28.167Eero Iso-TryykäriEspoon HiihtoseuraFIN6:04.6 (36.)12:15.9 (30.)18:54.1 (31.)25:01.3   2:35.5
29.148Riku OllikainenSiilinjärven HiihtoseuraFIN6:03.1 (35.)12:19.0 (31.)18:43.4 (30.)25:06.2   2:40.4
30.170Juuso MattilaHimangan UrheilijatFIN5:46.0 (19.)12:11.3 (27.)18:42.5 (29.)25:08.7   2:42.9
31.159Hannes HyytiäinenJämsänkosken IlvesFIN5:48.8 (24.)12:02.5 (23.)18:36.4 (27.)25:10.2   2:44.4
32.161Aapo TilliVehkalahden VeikotFIN5:59.9 (34.)12:27.0 (34.)19:02.2 (35.)25:17.8   2:52.0
33.140Pyry MattilaKouvolan HiihtoseuraFIN6:07.1 (38.)12:30.3 (35.)18:54.6 (32.)25:26.7   3:00.9
34.155Elmeri VoutilainenSiilinjärven HiihtoseuraFIN5:55.8 (31.)12:23.7 (33.)19:00.6 (34.)25:27.1   3:01.3
35.158Niilo HelkamaEspoon HiihtoseuraFIN6:10.5 (43.)12:37.0 (37.)19:09.2 (37.)25:30.0   3:04.2
36.162Eerik NurminenKangasalan KisaFIN6:07.7 (41.)12:32.0 (36.)19:06.0 (36.)25:33.7   3:07.9
37.171Antti AhvenjärviEspoon HiihtoseuraFIN5:51.8 (27.)12:13.8 (28.)18:57.7 (33.)25:39.8   3:14.0
38.164Jussi JussilaJämin JänneFIN6:07.9 (42.)12:39.6 (39.)19:24.6 (40.)25:49.8   3:24.0
39.168Vane VahkAlutaguse SkiclubEST5:49.3 (25.)12:37.3 (38.)19:22.9 (38.)25:54.6   3:28.8
40.157Axel AurénIF ÅsarnaFIN6:12.0 (44.)12:48.6 (42.)19:36.4 (43.)25:56.2   3:30.4
41.150Joonas SinkkonenImatran UrheilijatFIN6:07.3 (39.)12:41.7 (41.)19:24.0 (39.)26:02.6   3:36.8
42.152Anton DamlinNORRVALLA SKI TEAMFIN6:20.0 (48.)12:54.6 (44.)19:34.2 (42.)26:04.9   3:39.1
43.144Leevi LiukkonenBorgå AkillesFIN6:20.6 (49.)12:57.8 (46.)19:37.2 (44.)26:07.5   3:41.7
44.172Oskari JuutinenKuhmo-SkiFIN6:06.1 (37.)12:40.6 (40.)19:29.1 (41.)26:25.0   3:59.2
45.166Markus MalmbergJämsänkosken IlvesFIN6:15.4 (46.)12:52.4 (43.)19:39.1 (45.)26:27.0   4:01.2
46.145Aapo SaastamoinenLieksan HiihtoseuraFIN6:07.3 (39.)12:56.5 (45.)19:47.9 (46.)26:31.6   4:05.8
47.147Eetu LiukkonenBorgå AkillesFIN6:26.9 (52.)13:07.5 (48.)19:53.2 (47.)26:40.3   4:14.5
48.154Saku HakulinenVehkalahden VeikotFIN6:23.4 (51.)13:04.7 (47.)20:02.8 (48.)26:54.9   4:29.1
49.156Patrik SiekkinenJämsänkosken IlvesFIN6:15.7 (47.)13:14.6 (49.)20:20.9 (49.)27:20.9   4:55.1
50.146Juho MäkiKarinaisten KuntoFIN6:28.8 (53.)13:34.4 (51.)20:40.8 (50.)27:33.7   5:07.9
51.153Mikael RovioImatran UrheilijatFIN6:23.0 (50.)13:30.9 (50.)20:56.9 (51.)28:11.7   5:45.9
DNF188Olli AhonenImatran UrheilijatFIN5:53.3 (29.) - (-) - (-)
DNF151Visa JoenperäMetsä-Veikot 85FIN6:14.8 (45.) - (-) - (-)
DNS185Roni LukkarinenVantaan HiihtoseuraFIN
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Maa 2.50 km(Sij.) 5.00 km(Sij.) 7.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1.202Alexander StåhlbergNORRVALLA SKI TEAMFIN5:44.7 (2.)11:39.0 (1.)17:42.3 (1.)23:46.7
2.214Kalle IjäsYlöjärven RyhtiFIN5:40.5 (1.)11:48.7 (2.)18:03.7 (2.)24:15.0   28.3
3.217Eemil HelanderKeuruun KisailijatFIN5:49.2 (3.)12:04.0 (3.)18:21.0 (3.)24:32.2   45.5
4.199Veeti PyykköLiperin HiihtoseuraFIN5:51.4 (4.)12:05.5 (4.)18:21.3 (4.)24:32.8   46.1
5.196Jaakko MattilaHimangan UrheilijatFIN6:01.1 (7.)12:21.8 (7.)18:40.6 (7.)24:45.1   58.4
6.200Valtteri PennanenPuijon HiihtoseuraFIN5:54.5 (5.)12:09.0 (5.)18:32.3 (5.)24:55.0   1:08.3
7.206Casper HjerpeNORRVALLA SKI TEAMFIN6:01.2 (8.)12:18.9 (6.)18:37.5 (6.)25:02.3   1:15.6
8.215Petteri MattilaTeuvan RivakkaFIN6:03.0 (9.)12:21.8 (7.)18:49.1 (8.)25:15.5   1:28.8
9.212Sakari HynynenSki JyväskyläFIN6:06.8 (10.)12:27.4 (9.)18:56.5 (9.)25:34.1   1:47.4
10.213Veeti HenrikssonYlöjärven RyhtiFIN6:07.8 (12.)12:32.1 (10.)19:07.0 (10.)25:41.8   1:55.1
11.208Kaspar PaarsonCfc Sports clubEST6:08.8 (13.)12:42.4 (13.)19:18.2 (12.)25:47.6   2:00.9
12.198Antti RoligSki JyväskyläFIN6:11.0 (15.)12:43.1 (14.)19:24.9 (13.)25:47.7   2:01.0
13.209Santeri LeikasTeuvan RivakkaFIN6:07.5 (11.)12:41.4 (12.)19:18.0 (11.)26:00.4   2:13.7
14.210Aapo HaatajaYlöjärven RyhtiFIN6:21.7 (16.)13:02.1 (15.)19:45.4 (15.)26:21.4   2:34.7
15.204Juho RepoSimpeleen UrheilijatFIN6:27.9 (19.)13:06.8 (17.)19:47.0 (16.)26:27.3   2:40.6
16.216Eero MannilaOulun HiihtoseuraFIN5:57.6 (6.)12:36.6 (11.)19:34.6 (14.)26:27.5   2:40.8
17.201Jasper SaarinenLahden HiihtoseuraFIN6:10.4 (14.)13:05.2 (16.)20:07.9 (17.)27:04.6   3:17.9
18.205Matias SippoKangasniemen KalskeFIN6:30.3 (20.)13:23.0 (18.)20:22.8 (18.)27:22.9   3:36.2
19.207Roni HiiteläYlöjärven RyhtiFIN6:22.8 (17.)13:25.0 (19.)20:31.0 (19.)27:36.5   3:49.8
20.197Erno RuuskanenSiilinjärven HiihtoseuraFIN6:36.5 (21.)13:28.1 (20.)20:34.9 (20.)27:39.7   3:53.0
DNF203Oliver RuskNORRVALLA SKI TEAMFIN6:23.2 (18.)13:30.0 (21.)21:15.9 (21.)
DNS194Waltteri KarhumaaOunasvaaran Hiihtoseura
DNS195Akseli IivonenMikkelin HiihtäjätFIN
Sarjaluettelo