Mini X-Run maastojuoksu

X-RUN maastojuoksu

Imatra 14.10.2017

Tuloste on valmis 17:46:56

Kilpailun sarjat: T05; P05; T07; P07; T09; P09; T11; P11; T13; P13

T05 Tytöt 5 vuotta 0.1 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1. 14Inka KorpinenImatran Urheilijat24.3
2.305Polina NikitinaRUS25.1   0.8
3. 17Sanni Niilimäki 25.7   1.4
4. 3Maija LaaksoLappeen Riento26.7   2.4
5. 32Elli Junna 27.1   2.8
6.290Julia Karttunen 28.4   4.1
7.291Jasmin Karttunen 28.8   4.5
8.287Lila RautioDeltabavaria29.2   4.9
9.307Ella Teittinen 30.4   6.1
10.285Lilja LehtoHCS31.0   6.7
11. 16Saima Rantanen 31.6   7.3
12. 11Hilla Makkonen 34.1   9.8
13. 1Nuppu Nousiainen 34.8   10.5
14. 19Anna VolkovaVyborg35.7   11.4
15. 5Sofia Somer 37.4   13.1
16. 13Saana Korpela 38.0   13.7
17. 10Emilia Keskinen 40.2   15.9
18.288Leona RautioDeltabavaria41.3   17.0
19. 8Sara Nurmela 41.8   17.5
20. 6Jesmiina Lippojoki 43.4   19.1
21. 18Veronika NesterovaVyborg47.7   23.4
22. 15Inka Savolainen 51.0   26.7
23. 12Iida Anttonen 55.1   30.8
24. 7Ronja Nousiainen 1:28.3   1:04.0
25. 2Vauni Mäkkeli 1:33.5   1:09.2
Sarjaluettelo

P05 Pojat 5 vuotta 0.1 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1. 39Mahti Ovaska 24.2
2. 33Otso Pakkanen 24.5   0.3
3. 23Arttu Lankinen 24.9   0.7
4.304Nikita NikitinRUS25.6   1.4
5. 36Santtu Nieminen 27.1   2.9
6. 35Arttu Ahola 27.7   3.5
7. 43Joona Ryökkynen 28.2   4.0
8. 29Eetu Anttonen 28.5   4.3
9. 27Adam KullbergImatran Urheilijat28.9   4.7
10. 41Eetu Turunen 29.4   5.2
11. 24Onni Kainulainen 29.9   5.7
12. 28Jere Hölsä 30.6   6.4
13. 25Eemeli Ranki 33.7   9.5
14. 40Vilho Pulli 34.3   10.1
15. 30Luukas SorsaLappeenranta35.3   11.1
16. 31Eino Hämäläinen 37.6   13.4
17. 37Niilo Ylä-Outinen 38.3   14.1
18. 34Aleksanteri Huttunen 43.5   19.3
19. 22Toivo Saarela 55.4   31.2
20. 26Aleksi Laakkonen 1:22.9   58.7
21. 21Elliot Haapsaari 1:23.8   59.6
Sarjaluettelo

T07 Tytöt 7 vuotta 0.5 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1. 70Kristiina Rinta-Jaskari 1:33.4
2. 46Neela Nousiainen 1:33.8   0.4
3. 44Neela Haapsaari 1:34.3   0.9
4. 51Anni LaaksoLappeen Riento1:35.1   1.7
5. 58Kajsa Sillman 1:39.1   5.7
6. 65Tilda Hänninen 1:41.7   8.3
7. 64Saaga Happonen 1:42.8   9.4
8. 71Iida Turunen 1:47.3   13.9
9. 55Paula Poikonen 1:48.0   14.6
10. 56Eveliina Ranki 1:48.5   15.1
11. 59Lilja Sahi 1:51.2   17.8
12. 62Olivia Lassila 1:52.8   19.4
13. 72Polina NesterovaVyborg1:53.8   20.4
14. 45Elli Saarela 1:54.3   20.9
15. 48Venna Mäkkeli 1:54.7   21.3
16. 68Anniina Kainulainen 1:55.3   21.9
17. 47Wilma VaittinenImatran Urheilijat1:57.1   23.7
18. 53Emilia Somer 1:57.7   24.3
19. 60Juliette Kaplas 2:01.5   28.1
20. 50Minja Honkaniemi 2:02.7   29.3
21. 52Nicole Sokolova 2:03.8   30.4
22. 63Iiris Korhonen 2:04.7   31.3
23. 49Mea Tikkanen 2:05.6   32.2
24. 54Milja AsikainenJoutsenon Kullervo2:12.1   38.7
25. 66Milla Kärnä 2:18.0   44.6
26. 57Alisa Sund 2:18.7   45.3
27.286Helmi LehtoHCS2:19.5   46.1
28. 67Viivi Kärnä 2:20.4   47.0
29. 69Vilma Rantanen 2:50.9   1:17.5
Sarjaluettelo

P07 Pojat 7 vuotta 0.5 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1. 95Eetu Huuhtanen 1:36.1
2. 78Tuomas MunneTHS Motorsport1:37.2   1.1
3. 83Joona Lippojoki 1:38.1   2.0
4. 75Egor ShipunovSecond Wind1:38.7   2.6
5.104Masi Puolakka 1:39.7   3.6
6.108Tiitus Hänninen 1:40.2   4.1
7. 94Joonatan Melander 1:40.9   4.8
8.102Heikki Väyrynen 1:43.1   7.0
9. 88Semen MakaseevSvetogorsk1:44.2   8.1
10. 98Juuso KorpelaPakilan Veto1:45.9   9.8
11.109Julius Tuure 1:46.3   10.2
12.296Severi Purhonen 1:46.9   10.8
13.107Elmo Lintunen 1:47.8   11.7
14.100Aaro Siivola 1:48.2   12.1
15.308Timofei Shubin 1:48.7   12.6
16.110Sisu Saarenpää 1:49.2   13.1
17. 81Topias JauhoJoutsenon Kullervo1:49.8   13.7
18.114Niilo Tikkanen 1:50.8   14.7
19. 76Timofei VdovetsSecond Wind1:51.7   15.6
20.103Justus Junna 1:54.1   18.0
21. 91Niklas Nurmela 1:54.7   18.6
22. 86Viljami AsikainenJoutsenon Kullervo1:55.4   19.3
23. 82Rasmus Lippojoki 1:56.2   20.1
24. 80Elias KohonenTeam Korpimiehet1:56.8   20.7
25.113Aatu Hasu 1:57.3   21.2
26. 85Otso KahariTaipalsaaren Kisa1:59.3   23.2
27. 87Egor DmitrievSvetogorsk2:00.4   24.3
28.111Vili Ylä-Outinen 2:01.0   24.9
29.112Aaro Kiander 2:01.5   25.4
30.106Lenni Kylliäinen 2:02.2   26.1
31. 89Otso Nousiainen 2:03.2   27.1
32. 93Eino Laakkonen 2:04.5   28.4
33. 77Leevi Kaskinen 2:11.2   35.1
34. 97Luka Piitulainen 2:13.1   37.0
35.101Vertti Kallio 2:17.3   41.2
36. 92Janne KervinenTeam Korpimiehet2:29.6   53.5
37.105Mikael Huttunen 2:39.5   1:03.4
38. 84Anton Tuulio 4:48.0   3:11.9
Sarjaluettelo

T09 Tytöt 9 vuotta 1 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1.118Lotta LaaksoLappeen Riento3:45.3
2.125Eva ShibaevaSvetogorsk4:03.6   18.3
3.138Janette Kaplas 4:04.3   19.0
4.204Venla Puhakka 4:06.7   21.4
5.134Nea-Emilia Melander 4:12.7   27.4
6.129Kira KarttunenImatran Urheilijat4:14.4   29.1
7.132Saana Matilainen 4:15.0   29.7
8.122Jenni Huttunen 4:15.7   30.4
9.139Vilja Nieminen 4:16.7   31.4
10.289Ria Terävä 4:17.1   31.8
11.117Vilmina Mäkkeli 4:28.2   42.9
12.299Elna Pelkonen 4:35.4   50.1
13.133Anna Syväoja 4:40.0   54.7
14.150Emma Tyrmi 4:42.0   56.7
15.300Salli Laturi 4:42.7   57.4
16.144Anni Rapanen 4:43.7   58.4
17.146Eini PaalumäkiPEPO4:44.3   59.0
18.147Sara KorpinenImatran Urheilijat4:47.2   1:01.9
19.120Charlotte KnapeIF Sibbo Vargarna4:49.8   1:04.5
20.121Jenny KohonenTeam Korpimiehet4:53.9   1:08.6
21.140Isabel Hutchison 4:54.8   1:09.5
22.137Sohvi Kuokka 4:56.4   1:11.1
23.295Elli Pöllänen 4:59.0   1:13.7
24.127Eevi Pohjonen 5:05.5   1:20.2
25.131Bea Korhonen 5:20.7   1:35.4
26.292Milla Asikainen 5:32.5   1:47.2
27.126Maria Vento 5:46.5   2:01.2
28.119Ilona Paatsjoki 5:47.4   2:02.1
29.123Anni Tuulio 5:49.3   2:04.0
30.142Lilja Hiiri 5:49.9   2:04.6
31.145Oona Hirn 5:50.6   2:05.3
32.135Emilia Turkia 5:57.2   2:11.9
33. 61Tia Merritt 5:57.8   2:12.5
34.148Ronja Savolainen 6:01.4   2:16.1
35.136Olivia Turkia 7:19.6   3:34.3
36.149Siiri Pulli 7:21.7   3:36.4
37.116Miisa Saarela 7:49.9   4:04.6
Sarjaluettelo

P09 Pojat 9 vuotta 1 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1.165Samu Matilainen 3:32.9
2.167Eino Pulkkinen 3:47.0   14.1
3.163Jere Hinkkanen 3:47.1   14.2
4.153Eelis JauhoJoutsenon Kullervo3:48.5   15.6
5.172Visa Siivola 3:49.2   16.3
6.160Mikael VenäläinenImatran Urheilijat3:53.5   20.6
7.187Artem PetrovVyborg3:54.2   21.3
8.184Veeti Ryökkynen 3:58.5   25.6
9.154Jesper Vallin 4:03.2   30.3
10.161Martin KullbergImatran Urheilijat4:04.3   31.4
11.169Otto HentunenLappeenranta4:04.7   31.8
12.177Kasperi Nieminen 4:10.7   37.8
13.157Artem KovinSvetogorsk4:11.3   38.4
14.185Kasperi Rinta-Jaskari 4:15.8   42.9
15.182Aate Luukkanen 4:16.6   43.7
16.180Onni Rantanen 4:17.2   44.3
17.173Veikka Korhonen 4:18.2   45.3
18.156Timur BozhkovSvetogorsk4:21.2   48.3
19.170Elias HentunenLappeenranta4:23.0   50.1
20.152Elmo Keskinen 4:24.1   51.2
21.176Aapo Lintunen 4:27.4   54.5
22.171Eelis Junna 4:31.2   58.3
23.158Egor MakhovSosnovka4:31.8   58.9
24.159Kalle KervinenTeam Korpimiehet4:34.4   1:01.5
25.186Joona Tikkanen 4:37.3   1:04.4
26.164Onni KumpulainenIPS4:42.4   1:09.5
27.179Aapo Rantanen 4:47.0   1:14.1
28.178Onni Saarenpää 4:52.1   1:19.2
29.155Iroslav IahinSvetogorsk4:53.7   1:20.8
30.174Joel RautioJoutsenon Kullervo4:57.4   1:24.5
31.168Leo Sahi 5:00.3   1:27.4
32.181Veikko Varis 5:01.3   1:28.4
33.293Jimi Asikainen 5:10.2   1:37.3
34.162Aapo Lehtinen 5:10.6   1:37.7
35.151Aleksi Lankinen 5:14.6   1:41.7
36.302Topias Tuominen 5:34.5   2:01.6
37.175Alex Parkkonen 5:37.0   2:04.1
38.166Viljo Turkia 5:56.6   2:23.7
39.183Samu Niilimäki 6:12.5   2:39.6
40.306Ivan Petrov 6:25.6   2:52.7
41.297Matvei Shubin 7:19.3   3:46.4
Sarjaluettelo

T11 Tytöt 11 vuotta 2 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1.189Isabella LavertyImatran Urheilijat8:27.8
2.198Alisa KiiskiPorvoon URheilijat8:32.4   4.6
3.191Laura LaaksoLappeen Riento8:40.7   12.9
4.200Venla RäikkönenImatran Urheilijat8:52.8   25.0
5.143Siiri VäyrynenImatran Urheilijat8:53.2   25.4
6.203Ella RepoParikkalan Urheilijat9:16.3   48.5
7.202Kerttu Tamski 9:25.7   57.9
8.201Anna KullbergImatran Urheilijat9:35.3   1:07.5
9.190Ada Honkaniemi 9:54.6   1:26.8
10.188Olivia Haapsaari 10:01.6   1:33.8
11.206Valeria KolesnichenkoVyborg10:08.1   1:40.3
12.197Antonina SevastianovaSvetogorsk10:09.1   1:41.3
13.192Anastasiia ZaikinaSvetogorsk10:16.8   1:49.0
14.194Veera Vallin 10:17.8   1:50.0
15.193Selma LindenAnjalan Liitto10:19.8   1:52.0
16.195Ella Tuulio 10:21.5   1:53.7
17.310Lauriina SoikkeliEspoo12:04.9   3:37.1
18.205Lotta Wallenius 19:28.2   11:00.4
Sarjaluettelo

P11 Pojat 11 vuotta 2 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1.222Joonatan VenäläinenImatran Urheilijat7:35.2
2.225Valter Sillman 7:59.6   24.4
3.220Grigorii NikitinSosnovka8:00.5   25.3
4.215Vsevolod LukianenkovSvetogorsk8:06.2   31.0
5.311Martti KoikkalainenHJK8:19.5   44.3
6.218William Jones 8:35.5   1:00.3
7.209Miska Moisio 8:38.0   1:02.8
8.243Erik Lipsanen 8:43.1   1:07.9
9.245Antti Pajari 8:45.8   1:10.6
10.219Atte RäikkönenImatran Urheilijat8:46.3   1:11.1
11.210Sasu Piitulainen 8:46.8   1:11.6
12.213Eeli SikanenPEPO 078:51.1   1:15.9
13.214Eero Lempiäinen 8:53.6   1:18.4
14.216Kasper MoilanenPEPO 078:54.6   1:19.4
15.221Eero Poikonen 9:03.3   1:28.1
16.224Atte Lehtinen 9:03.8   1:28.6
17.228Huugo Räty 9:08.3   1:33.1
18.230Niila NieminenImatran Voima E19:14.6   1:39.4
19.236Arttu Pakkanen 9:19.2   1:44.0
20.241Eliel Rantanen 9:19.7   1:44.5
21.244Rasmus Rintee 9:20.8   1:45.6
22.208Juuso Kaskinen 9:36.0   2:00.8
23.217Topi PohjonenPEPO 079:36.4   2:01.2
24.233Oskari KymäläinenImatran Voima E19:36.9   2:01.7
25.223Maksim KurilovichSosnovka9:47.6   2:12.4
26.235Lauri VentoImatran Voima E19:50.6   2:15.4
27.238Lauri Rapanen 9:51.6   2:16.4
28.239Leevi KylliäinenPEPO 079:57.4   2:22.2
29.232Veikka TikkaImatran Voima E19:59.6   2:24.4
30.246Aaro TyrmiPEPO 0710:06.2   2:31.0
31.237Eerik Jormakka 10:13.2   2:38.0
32.242Veikka HuuskonenRantasalmen Urheilijat10:30.3   2:55.1
33.226Matias JukkaPEPO 0711:16.1   3:40.9
34.211Eemil Keskinen 12:06.2   4:31.0
35.303Matias Tuominen 12:14.3   4:39.1
36.234Joona PiirainenImatran Voima E112:30.5   4:55.3
37.229Nicolas MerrittPEPO 0713:02.0   5:26.8
38.240Nooa Kärnä 13:14.9   5:39.7
39.227Aku Hirvonen 13:37.2   6:02.0
40.212Jaakko Toijonen 14:05.0   6:29.8
41.294Sulo Pöllänen 15:40.8   8:05.6
Sarjaluettelo

T13 Tytöt 13 vuotta 2 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1.260Pinja YläharjuPuumalan Viri8:03.8
2.252Aino VenäläinenImatran Urheilijat8:18.3   14.5
3.254Kiia KarttunenImatran Urheilijat8:26.5   22.7
4.301Veronika KokhnoRUS8:31.1   27.3
5.249Amalia LindenAnjalan Liitto8:46.5   42.7
6.267Meeri RiialiImatran Urheilijat9:05.7   1:01.9
7.248Veera Moisio 9:08.1   1:04.3
8.259Emma Syväoja 9:22.7   1:18.9
9.256Emma Jones 9:36.8   1:33.0
10.257Sofia Sund 9:43.6   1:39.8
11.269Elizaveta SlesarevaSt. Ptersburg9:58.3   1:54.5
12.263Saara Partanen 10:03.2   1:59.4
13.268Maija Pajari 10:03.7   1:59.9
14.265Vilma Puhakka 10:37.4   2:33.6
15.258Bella Korhonen 11:45.5   3:41.7
16.253Vilma Malmi 12:07.2   4:03.4
17.250Julia Huttunen 12:08.1   4:04.3
18.251Kaisa Toijonen 12:15.7   4:11.9
ULK266Linda Wallenius 12:32.2
ULK309Anastasiia SergeevichevaRUS12:05.5
Sarjaluettelo

P13 Pojat 13 vuotta 2 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi Kilpailijan tulos Ero voittajaan
1.282Matti MansikkaLiperin Hiihtoseura7:30.0
2.275Joonatan Vallin 7:42.3   12.3
3.280Joona Pulkkinen 7:46.0   16.0
4.272Daniel UrpalainenImatran Urheilijat8:10.8   40.8
5.279Alpo Poikonen 8:24.7   54.7
6.271Roope Leppänen 8:36.3   1:06.3
7.278Mikhail VasilevSosnovka8:39.3   1:09.3
8.283Ville HuuskonenRantasalmen Urheilijat9:00.3   1:30.3
9.284Jami Rinta-Jaskari 9:04.2   1:34.2
10.273Joel Paatsjoki 9:07.1   1:37.1
11.276Aapo Toijonen 9:19.4   1:49.4
12.274Antti Kunari 9:21.8   1:51.8
13.281Teemu Frilander 9:59.5   2:29.5
Sarjaluettelo